OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

13 MARZEC 2022 r.

Druga niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

W środę o 1700 Msza święta zbiorowa o Świętej Rodzinie w intencjach za żyjących, a po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie do modlitwy rodziny z Osiedli: Niziołkowa, Słoninowa, Budowa. W piątek o 1700 Msza św. zbiorowa w intencjach za zmarłych z koronką do Miłosierdzia Bożego.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o 1630, a dla młodzieży i dorosłych    po wieczornej Mszy św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 1530.

W tym tygodniu spotkania z dopuszczeniem do sakramentu bierzmowania kandydatów   z klas ósmych. Kandydaci powinni przedstawić uzupełniony indeks do bierzmowania za ostatnie trzy lata, życiorys Patrona, imię i nazwisko świadka oraz wykazać się znajomością Małego Katechizmu i obrzędów bierzmowania. Spotkania odbywać się będą w kancelarii parafialnej w dniach 16, 17 lub 18 marca o godzinie 1800.

Parafia MB Częstochowskiej w Skawicy zaprasza na pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W  liturgii Kościoła  obchodzimy:

Sobota – Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP. Msza odpustowa w kaplicy na Górnym Osielcu w niedzielę 20 marca b.r. o godzinie 1000.

Zachęcamy do przeżywania Wielkiego Postu z Gościem Niedzielnym. Specjalny numer Gościa Niedzielnego o Ojcu Pio w cenie 10 zł.

Serdeczne Bóg zapłać ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego: V Róża Kobiet – 200 zł., I Róża Kobiet 200 zł., IX Różą kobiet – 200 zł. W tym miesiącu prosimy o ofiary na sprzątanie i wystrój Kościoła rodziny z Osiedli: Niziołkowa, Słoninowa, Budowa. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne Caritas w cenie 8 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content