OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

20 MARZEC 2022 r.

Suma odpustowa ku czci Św. Józefa w kaplicy na Górnym Osielcu dziś o godzinie 1000. Po Mszy św. o 1100 Droga Krzyżowa dla starszych, a o 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o 1630, a dla młodzieży i dorosłych    po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu Triduum przed bierzmowaniem dla kandydatów z klas ósmych. Spotkania modlitewne połączone z próbami liturgii odbywać się będą w kościele w dniach 23, 24 i 25 marca o godzinie 1800. Obecność kandydatów obowiązkowa.

Spowiedź dla kandydatów i świadków do bierzmowania oraz ich rodzin w sobotę od 1530.

W sobotę na 900 zapraszamy rodziców bierzmowanych do wystroju kościoła i porządkowania terenu wokół kościoła.

W dniach 19 – 20 maja b.r. odbędzie się dwudniowa pielgrzymka parafialna do Sanktuarium MB Róży Duchownej w Gostyniu. Zapisy i bliższe szczegóły u p. Sołtys lub u p. Marty Bachul. Koszt przy obecnych cenach to 350 zł.

W  liturgii Kościoła  obchodzimy:

Piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Zachęcamy do przeżywania Wielkiego Postu z Gościem Niedzielnym. W tym tygodniu nowy numer miesięcznika dla dzieci Staś w cenie 10 zł.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne Caritas w cenie 8 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego: IX Róża Kobiet – 200 zł., XVI Róża Kobiet 200 zł., XVII Różą Męska – 200 zł., XI Róża Kobiet wraz                   z sąsiadami z Os. Bańdurowa pod torami – 250 zł., VII Róża Kobiet – 200 zł., VIII Róża Kobiet – 150 zł. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój Kościoła rodzinom z Osiedli: Niziołkowa – 1 050 zł., Budowa – 1 050 zł., Os. Bańdurowa pod torami – 950 zł. Bóg zapłać za ofiary na kościół: z nr 842 – 300 zł, z nr 633 – 100 zł.,  rodziny bierzmowanych – 1 000 zł. Na uchodźców z Ukrainy przekazaliśmy ofiary złożone do skarbony w kwocie – 4 370 zł. Na cele inwestycyjne naszej parafii zebraliśmy w ubiegłym tygodniu kwotę – 5 575 zł.