OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

15 MAJA 2022 r.

W dzisiejszą niedzielę  nasza parafia raduje się uroczystością Pierwszej  Komunii Świętej. Podczas Mszy świętej  o g. 1100 – 32 dzieci przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Obejmujemy je modlitwą oraz ich rodziców  i  ich rodziny. Do soboty o g. 1800 dzieci będą obchodziły  Biały Tydzień, uczestnicząc w nabożeństwach majowych i Mszy świętej. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom tych dzieci za prace porządkowe przy kościele i plebani oraz za kwiaty i wystrój kościoła do godnego przeżywania dzisiejszej uroczystości.

Nabożeństwa majowe dziś o 1630 a w tygodniu o 1800.

W środę wieczorem Msza św. zbiorowa za żyjących. Zapraszamy do udziału szczególnie rodziny z Os.:  Zagrody, Bachule, Brodaniec, Sołtystwo.

W czwartek pielgrzymka parafialna po sanktuariach Podhala. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 800. Są jeszcze trzy wolne miejsca.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski

Sobota – wsp. Św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błog. Bożego oraz opieki Maryi i świętych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym między innymi sylwetka kanonizowanego właśnie Karola de Foucauld.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 1100 odbędzie się uroczystość rocznicy   I Komunii św. dla dzieci klas czwartych. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek od 1630.

Bardzo prosimy o ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodziny z Os. Zagrody, Bachule, Brodaniec, Sołtystwo. Ze skarbony św. Antoniego, na potrzeby naszych gości z Ukrainy, przeznaczyliśmy w minionym tygodniu kwotę 601 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content