OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

22 MAJA 2022 r.

Dziś przypada wspomnienie św. Rity z Cascii. Na Mszy świętej  o g. 1100 dzieci klas czwartych przeżywać będą rocznicę I Komunii świętej. Polecajmy w modlitwie ich i ich rodziny opiece Bożej i wstawiennictwu NMP.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe dziś o 1630 a w tygodniu o 1800. W środę nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych

Czwartek – wsp. św. Filipa Nereusza, kapłana

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom na  przeżywanie kolejnego  tygodnia niech Pan Bóg błogosławi i darzy zdrowiem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym między innymi  o tym dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii będziemy Gościć ponownie misjonarza z Boliwii, ks. Aleksego Pliszczyńskiego, który przybliży nam sytuację tamtejszego Kościoła po pandemii i będzie nas prosił o wsparcie na cele misyjne.

Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Bachule – 150 zł.,   z Os. Zagrody 1 380 zł. Bóg zapłać za ofiarę na kościół z nr 152 – 200 zł. Ze skarbony              św. Antoniego, na potrzeby naszych gości z Ukrainy, przeznaczyliśmy w minionym tygodniu kwotę 318 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W związku z powtarzającymi się przypadkami zablokowania dojazdu karetki pogotowia do kościoła przypominamy, że parking za plebanią jest dostępny wyłącznie dla kapłanów, służby kościelnej oraz niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. Prosimy parafian, aby korzystali z parkingów: naprzeciw cmentarza i naprzeciw plebani oraz pod stodołą i przy boisku sportowym. W niedzielę można też parkować przy drodze na kamieniołom. Od przyszłej niedzieli brama na parking za plebanią będzie zamknięta, aby ponownie nie doszło do zablokowania drogi pożarowej do kościoła.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content