OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12 CZERWIEC 2022 r.

Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Dziś przypada wspomnienie błog. Piotra Dańkowskiego, kapłana, męczennika oraz towarzyszy.

W środę zapraszamy na spowiedź przed Bożym Ciałem od godz. 1630.                        

Msza św. wieczorna o Św. Rodzinie w intencjach zbiorowych za żyjących, a po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie rodziny z Os.: Balcerzowa, Solowskich i Harwatowa.

 W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o g. 700, 900 z procesją eucharystyczną  i 1630. W Boże Ciało nie ma  Mszy świętej o g. 1100. Procesja eucharystyczna prowadzić będzie z kościoła wzdłuż drogi nr 28 przez Osiedla: Świstkowa, Karbowa, Baranowa, a następnie: Zawodzie, Sołtystwo, Świstkowa i do kościoła.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy jak w poprzednich latach i udekorowanie domów na trasie procesji. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty i z dzwoneczkami, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach. Prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy naszych druhów strażaków.

W piątek Msza św. o godz. 1800 w intencjach zbiorowych za zmarłych z koronką do Bożego miłosierdzia.

Od piątku rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne odbywać się będą po wieczornej Mszy świętej.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

Wtorek – wsp. błog. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

Piątek – wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

         Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów.

         W przyszłą niedzielę będą w naszej parafii gościć przedstawiciele wspólnoty Arka  z Wieliczki, którzy będą nas prosić o wsparcie finansowe na wyjazd rekolekcyjno rehabilitacyjny dla chorych i niepełnosprawnych z tej wspólnoty.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w obok Gościa Niedzielnego Gość Niedzielny Extra do nabycia w zakrystii w cenie 12 zł, poświęcony cudom eucharystycznym.

Bardzo prosimy o złożenie ofiary na sprzątanie i wystrój Kościoła rodziny z Os.: Balcerzowa, Solowskich i Harwatowa.

W minionym tygodniu przeznaczyliśmy ze skarbony Św. Antoniego na pomoc naszym gosciom z Ukrainy kwotę – 324 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content