OGŁOSZENIA NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

10 LIPIEC 2022 r.

Dziś o godzinie 1100 Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych z racji 74 rocznicy aresztowania majora Zygmunta Szendzielarza, pseudonim „Łupaszka”.

W środę Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja, a po niej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

Wtorek – wsp.  św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

Środa – wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Piątek – wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

Sobota – wsp.  Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel /MB Szkaplerznej/

W kolejnym tygodniu wakacji szczęść Boże wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i  jubilatom w odpoczynku i pracy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej dwie Księgi Królewskie i dwie Księgi Kronik. Dla dzieci lipcowy Mały Gość.

W minionym tygodniu przeznaczyliśmy ze skarbony Św. Antoniego na pomoc naszym gościom z Ukrainy kwotę – 192 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Za dwa tygodnie w niedzielę 24 lipca będziemy jak co roku gościć w naszej parafii Pieszą Pielgrzymkę Góralską na Jasną Górę. Pielgrzymi w liczbie do 500 osób zatrzymają się przy naszym kościele około godziny 1500. Zachęcamy wszystkich chętnych wolontariuszy do pomocy w godnym przyjęciu pielgrzymujących rodzin. Potrzebujemy ochoczych i licznych rąk do przygotowania kanapek, rozdawania napojów, okazania wszelkiej serdeczności zdrożonym pielgrzymom. Ponieważ konieczne jest zrobienie odpowiedniej ilości zakupów, ofiary ze skarbony Św. Antoniego przez kolejne niedziele będą przeznaczone na przyjęcie pielgrzymów.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content