OGŁOSZENIA NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

21 SIERPIEŃ 2022 r.

Dziś przypada wspomnienie św. Piusa X, papieża. Jego pontyfikat, przypadający na lata 1903 – 1914, naznaczony był reformami Kościoła według programu zawierającego się w słowach: odnowić wszystko w Chrystusie. Nazywany bywa papieżem dzieci, dla których dobra duchowego wydał dekret: o wczesnej Komunii świętej.

W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.  Msze święte o g. 700 i 1800  z odnowieniem  Aktu zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.  Z racji uroczystości nie obowiązuje  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. NMP Królowej

Wtorek – wsp. św. Róży z Limy

Środa – święto św. Bartłomieja, apostoła

Piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej

Sobota – wsp. św. Moniki

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i  jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać między innymi rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji.

W tym tygodniu została zamontowana w naszym kościele kamienna balustrada komunijna, wykonana z granitu o zabarwieniu zielonym, który przybył do nas z Afryki. Balaski stanowią przede wszystkim zachętę do przyjmowania Komunii świętej na klęcząco. Postawa klęcząca – wyraża naszą małość wobec Boga i jest znakiem adoracji Jego wielkości. W liście św. Pawła do Filipian czytamy: „aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano, istot niebieskich i ziemskich i podziemnych”. Św. Hieronim zachęcał, by przyklęknięciu ciała towarzyszyło także „przyklęknięcie serca” czyli nastawienie duchowe. Powracamy zatem do udzielania Komunii św. przy stopniu komunijnym. Dalej jednak można przyjmować Komunię św. zarówno na klęcząco jak i na stojąco. Wiele osób nie może klękać ze względu na wiek, chorobę czy niepełnosprawność. Zawsze jednak pamiętajmy, by przyjmować Ciało Pana Jezusa w odpowiednim nastawieniu duchowym czyli z sercem czystym, pełnym miłości i pokory.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content