OGŁOSZENIA NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

02 PAŹDZIERNIK 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MB RÓŻAŃCOWEJ

W naszym kościele przeżywamy uroczystość odpustową ku czci NMP Różańcowej. Dziękujmy Pani Różańcowej, za wyproszone nam łaski. Pragniemy Jej ponownie powierzyć nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną. Podczas sumy odpustowej o godzinie 1100 i uroczystej procesji różańcowej wokół kościoła prosić będziemy o pokój na Ukrainie i całym świecie o bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny, miłość w naszych rodzinach, radość wiary dla dzieci i młodzieży. Msza popołudniowa o 1630.

Dziękując Bogu w Trójcy Jedynemu za pomoc i obronę wiary chrześcijańskiej w osobie Maryi Pani Różańcowej, kierujemy dziś szczególne podziękowania dla księdza doktora Pawła Gałuszki za odprawienie sumy odpustowej i wygłoszenie słowa Bożego. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego w pełnionej posłudze na rzecz rodzin naszej Archidiecezji.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej: służbie liturgicznej ołtarza, panu kościelnemu, panu organiście wraz z orkiestrą OSP, wszystkim grupom parafialnym, Różom Różańcowym, paniom z Koła Gospodyń, druhom i druhnom z OSP, pocztom sztandarowym, niosącym baldachim, feretrony, wszystkim obecnym za wspólna modlitwę. Z racji dzisiejszej uroczystości możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godzinie 1700 a w niedzielę o 1600. Zachęcamy do licznego udziału. Dla dzieci będą od poniedziałku przygotowane plansze i obrazki do naklejania. Przez cały październik Msze święte wieczorne bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od 1600. W czwartek do udziału w nabożeństwie różańcowym i Mszy św. zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas szóstych, siódmej i ósmych w ramach przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Po Mszy św. spotkanie dla klasy siódmej i klas ósmych w kościele oraz spotkanie Akcji Katolickiej na plebani.

W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

Wtorek wsp. św. Franciszka z Asyżu

Środa – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy 

Piątek – wsp. NMP Różańcowej

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content