OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

23 PAŹDZIERNIK 2022 r.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Tydzień Misyjny to czas modlitwy i odnowy ducha misyjnego w wymiarze osobistym i wspólnotowym: w rodzinach, parafiach, zgromadzeniach czy szkołach.

Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 1600 a w tygodniu o 1700. Msze św. wieczorne bezpośrednio po różańcu.

W środę nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięczniki dla dzieci: Mały Gość i Staś. W zakrystii można zakupić kalendarz na nowy rok z Gościa Niedzielnego  w cenie 10 zł.

W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

Piątek – święto św. App. Szymona i Judy Tadeusza

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego,  opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pierwszy i drugi listopad to szczególny czas korzystania z tajemnicy obcowania świętych. Przygotujmy się duchowo przez spowiedź świętą, abyśmy mogli zyskiwać odpusty za naszych zmarłych i skutecznie przychodzić im z pomocą, będąc w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

Porządkując groby naszych bliskich pamiętajmy o  segregowaniu śmieci. Prosimy, aby do kontenerów wrzucać wyłącznie szkło i elementy sztuczne, plastikowe. Natomiast odpady organiczne: trawę, cetynę, ziemię i kwiaty (oczywiście bez doniczek) składamy na wyznaczone miejsca, na obrzeżu cmentarza. Zachowujmy używane znicze, kupując same wkłady, aby nie generować niepotrzebnie odpadów.

Bóg zapłać za ofiarę na wystrój i sprzątanie kościoła rodzinom z Os. Zarębowa – 1 150 zł.  Baranowa pod torami 850 zł. Na pomoc dla naszych gości z Ukrainy przeznaczyliśmy ze skarbony św. Antoniego kwotę 651 zł. Bóg zapłać za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uzbierana w zeszłą niedzielę kwota 2 070 zł., została przelana na konto fundacji D.N.T.