OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

04 GRUDNIA 2022 r.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, szczegóły na plakacie. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 1030 zmiana tajemnic Różańca Świętego.

Przed kościołem odbywa się kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację Oli Kaczmarczyk. Bóg zapłać za każdy dar serca.

Zarówno dzieci jak i dorosłych, zapraszamy do udziału w  Roratach. Odprawiamy je od poniedziałku do soboty o g. 655.

W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek na Mszy św. o godzinie 1700 poświęcenie medalików, które dzieci otrzymają od swych rodziców jako kolejną pamiątkę I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie Akcji katolickiej na plebani.

         Z kalendarza liturgicznego:

         Dziś – wsp. św. Barbary

         Wtorek – wsp. św. Mikołaja, biskupa

         Środa – wsp. św. Ambrożego

         Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

         Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia, a szczególnie górnikom, którym patronuje św. Barbara oraz pszczelarzom, którym patronuje św. Ambroży, składamy życzenia wszelkich łask i błog. Bożego oraz opieki Maryi Niepokalanej. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego spotkania ze św. Mikołajem.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale.

W zakrystii do nabycia świece Caritas na wigilijny stół. Ofiary powyżej 9 zł. złożone przy tej okazji przeznaczone będą na dzieła charytatywne w naszej parafii.

Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Karbowa nad torami – 850 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content