OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 MAJA 2023 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego wzywa nas do modlitwy o odnowienie w naszych sercach mocy Ducha Pocieszyciela. Pomnażajmy Jego dary w codziennym życiu.

W dzisiejszą niedzielę o g. 1100 dzieci klas czwartych przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Polecajmy je  i ich rodziny opiece Matki Bożej i wypraszajmy potrzebne łaski, a szczególnie odnowienie pobożności eucharystycznej.

W poniedziałek z racji święta NMP Matki Kościoła, Msze święte o godzinie. 700, 900 i 1800.

W środę o godz. 1800 zakończenie nabożeństw majowych z procesją wokół kościoła.          

Od czwartku nabożeństwa czerwcowe codziennie po rannej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od g. 1700. W czwartek zapraszamy szczególnie na spowiedź i Mszę o g. 1800 kandydatów do bierzmowania z klas szóstych, a w piątek szczególnie dzieci, które rozpoczynają praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii. W sobotę odwiedzimy chorych od g. 830.

Za tydzień Niedziela Trójcy Najświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Zachęćmy do wypełnienia przykazania kościelnego tych, którzy jeszcze tego nie uczynili.

W przyszłą niedzielę o g. 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Już wkrótce  uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy o 900 procesja do czterech ołtarzy tradycyjną trasą z ołtarzami przy kaplicach na Baranowej, na Zawodziu i na Sołtystwie.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

Środa –  święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Czwartek –  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Sobota – wsp. świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym między innymi o ustanawianym dziś na Bachledówce sanktuarium Błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego.

Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom: z Os. Sołtystwo po stronie straży – 1 005 zł., z Os. Sołtystwo po stronie szkoły – 950 zł.

Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za ofiarę na dar ołtarza – 1 000 zł., oraz rodzicom klas czwartych – 500 zł., z racji rocznicy I Komunii.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content