OGŁOSZENIA NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

26 LISTOPAD 2023 r.

W ostatnią niedzielę w roku liturgicznym przeżywamy, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy świętej  g. 1100 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa oraz  Akt poświecenia rodzaju  ludzkiego, za co dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Poświęcone opłatki rozprowadzi nasz pan organista rozpoczynając od jutra, tradycyjnie od Górnego Osielca. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji stanowią istotną część jego wynagrodzenia za całoroczną pracę.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. a w piątek od 1530. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i sobotę od 830.

W sobotę Mszą św. o 1700 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które potrwają do wtorku 5 grudnia. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej. Rekolekcje wygłosi ks. Jan Dobosiewicz CM.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny – czas radosnego przygotowania i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą świece  wigilijne „Caritas” w cenie 15 zł. Roraty odprawiane będą w tygodniu o 655. Zapraszamy szczególnie dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Czwartek – święto św. Andrzeja, apostoła

Wszystkim parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym kalendarz na nowy rok.

Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os.: Baranowa nad torami 820 zł., Świstkowa – 800 zł.