OGŁOSZENIA I NIEDZIELĘ ADWENTU

OGŁOSZENIA I NIEDZIELĘ ADWENTU

03 GRUDZIEŃ 2023 r.

Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Zapraszamy do  udziału w Roratach, które będą odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty   o g. 655.                     

W adwentowym przygotowaniu podejmiemy rozważania pt.  Franciszkowy plac budowy.  Dzieci  otrzymywać będą obrazki i niespodzianki.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy także rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Jan Dobosiewicz, ze zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo pracujący obecnie w Żmigrodzie koło Wrocławia. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy darów Ducha Świętego w głoszeniu nam słowa Bożego. Rekolekcje trwać będą do wtorku według następującego programu:

O g. 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca.  W zakrystii można nabyć świece wigilijne w cenie15 zł., w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę  po Mszy świętej wieczornej.

Z racji I czwartku zapraszamy na Mszę św.  o g. 1700 kandydatów do bierzmowania z klas szóstych i siódmych. Spowiedź od g. 1600. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

W piątek o 1615 Msza święta w intencji górników Kopalni Kamienia w Osielcu, pracowników firm podwykonawczych oraz ich rodzin z prośbą o zdrowie, błog. Boże i opiekę patronki św. Barbary. Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy św. o 1700 poświęcenie medalików dla dzieci klas trzecich. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

         Z Kalendarza Liturgicznego:

Środa – wsp. św. Mikołaja, biskupa

Czwartek – wsp.  św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom oraz jubilatom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego, a dzieciom radosnego spotkania ze św. Mikołajem.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięcznik dla dzieci Staś oraz Gość Niedzielny Extra.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na kościół złożoną przez członków Koła NSZZ Solidarność PKP Chabówka w kwocie 400 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content