OGŁOSZENIA II NIEDZIELĘ ADWENTU

OGŁOSZENIA II NIEDZIELĘ ADWENTU

10 GRUDZIEŃ 2023 r.

Druga niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i solidarności z Kościołem na Wschodzie. Część ofiar ze składki przeznaczymy na ten cel. Zarówno dzieci jak i dorosłych zapraszamy do udziału w Roratach. Odprawiamy je od poniedziałku do soboty o g. 655.

W środę o 1630 Różaniec, a o 1700Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Koło Gospodyń Wiejskich, GOKSiP w Jordanowie, Parafia Osielec zapraszają na wigilię dla osób starszych, chorych i samotnych, która odbędzie się w czwartek 14 grudnia o godzinie 1600 w Sali widowiskowej GOKu w Osielcu.

W piątek o 1700Msza święta w intencjach zbiorowych za zmarłych z koronką do miłosierdzia Bożego.

Spowiedź przedświąteczna w sobotę 16 grudnia w godzinach od 1030 do 1130 w kaplicy na Górnym Osielcu. Od 1500 do 1800 w kościele parafialnym. Zapraszamy do skorzystania z możliwości spowiedzi u kapłanów z poza parafii i prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Osielcu zapraszają wszystkich na świąteczny kiermasz w przyszłą niedzielę 17 grudnia. Sprzedaż będzie miała miejsce przed kościołem po wszystkich mszach. Bedzie można zakupić świąteczne ozdoby, stroiki z żywej choiny, pierniczki. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup szafek do szatni.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Wtorek – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Środa – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Czwartek – wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

Parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia; zdrowia, opieki Bożej na każdy dzień, potrzebnych łask. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień adwentowego przygotowania do  Świąt Bożego  Narodzenia.

Pod chórem są do pobrania parafialne kalendarze, dwustronne, formatu A4, za dobrowolną ofiarę. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece  „Caritas” w cenie 15 zł. Jeżeli ktoś dysponuje choinkami i chciałby jedną ofiarować na dekorację w kościele to prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content