OGŁOSZENIA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

24 GRUDZIEŃ 2023 r.

Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte o g. 700, 900 i 1100.

Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą świętą, ale tylko do g. 1100.

Nie ma dziś Mszy świętej o g. 1630. Zachęcamy do podjęcia postu oraz do zachowaniu tradycji Wieczerzy Wigilijnej ze wspólną, rodzinną modlitwą, czytaniem fragmentu Ewangelii, dzieleniem się opłatkiem, składaniem życzeń oraz śpiewem kolęd.

Msze św. zwane Pasterką: na górnym Osielcu o 2130, a w kościele parafialnym o 2300.

Bardzo prosimy o przekazanie najbliższym informacji o wcześniejszej godzinie Mszy Pasterskiej.

Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.

Msze święte przez dwa dni Świąt Bożego Narodzenia o g. 700, 900, 1100 i 1630. Msza św. na Górnym Osielcu we wtorek o 1000.

We wtorek św. Szczepana, męczennika.

Podczas Mszy poświęcenie owsa.

Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w Krakowie.

O g. 1100 Msza święta chrzcielna.

W środę święto św. Jana, apostoła i Ewangelisty.

Podczas Mszy świętych rano i wieczorem obrzęd błogosławienia wina.

W czwartek święto Świętych Młodzianków. Parafianom oraz gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień i pełnego miłości wśród najbliższych przeżywania Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia

Przyszła niedziela jest ostatnim dniem roku kalendarzowego. Będziemy ją obchodzić jako Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

W przyszłą niedzielę o g.  1500 nieszpory na zakończenie roku. Msza święta popołudniowa bezpośrednio po nieszporach.

Pragniemy również wyrazić wdzięczność dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie świątecznej dekoracji naszego kościoła. Dziękujemy też pewnej rodzinie za ofiarowanie do kościoła żywej choinki.

Pod chórem są do pobrania parafialne kalendarze, dwustronne, formatu A4, za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu podwójny numer Gościa Niedzielnego.

W zakrystii są jeszcze do nabycia świece  „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom w cenie 15 zł.