OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

28 STYCZEŃ 2024 r.

Dziś o g. 1800 odbędzie się w kaplicy na górnym Osielcu koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości.

W środę kończymy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Bardzo serdecznie dziękujemy za gościnne i życzliwe przyjęcie nas w Waszych domach, za wspólną modlitwę i rozmowy. Bóg zapłać za ofiary złożone z tego tytułu na rzecz kościoła oraz dla nas kapłanów. Z ofiar przeznaczonych kapłanom przekazujemy wyznaczoną część  dla Kurii, UPJP II, Bratnią Pomoc Kapłańską i intencje na  misje. Dziękujemy również za ofiary przekazane ministrantom, lektorom i panu kościelnemu.   

W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Środa – wsp. św. Jana Bosko, kapłana

Piątek – święto Ofiarowania Pańskiego

Sobota– wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godziny 1600. W czwartek o g. 1700 Msza święta dla kandydatów do bierzmowania z klas szóstych i siódmych. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

W piątek z racji święta Matki Bożej Gromnicznej,  Msze święte z poświęceniem gromnic o g. 700, 900 i 1700. Na godz. 1700 zapraszamy szczególnie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci przynoszą świece chrzcielne lub komunijne na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców klas komunijnych. W tym dniu przypada XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

Z racji piątkowego święta wszystkich chorych odwiedzimy z Najświętszym sakramentem w sobotę od 830. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na kapłana.

W sobotę z racji wspomnienia św. Błażeja  na zakończenie Mszy świętej o godzinie 700  modlitwy ze świecami i prośbą o zachowanie nas od chorób gardła. Natomiast w sobotę o g. 1630  Różaniec i Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz z ciastami. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd scholii i ministrantów. O 1030 w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. W miesiącu lutym prosimy o prowadzenie różańca w niedziele przed sumą Różę VI.

W zakrystii można zakupić gromnicę – 20 zł., oraz świecę komunijną – 15 zł.

Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: z nr 797 – 300 zł., z nr 869 – 500 zł., z nr 104 – 300 zł., z nr 111 – 1 500 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content