OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11 LUTY 2024 r.

Dziś przypada Światowy Dzień Chorego. Będziemy polecać w modlitwie wszystkich chorych i cierpiących.

Najbliższa środa jest  Środą Popielcową rozpoczynającą okres Wielkiego Postu, czasu pokuty, nawrócenia i pojednania oraz duchowego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze święte z posypaniem głów popiołem o g. 700, 900  i 1700. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o 1630, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 1900.

Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy również uzyskać odpust zupełny za udział w Gorzkich Żalach, które odprawiane będą z kazaniem pasyjnym w niedziele o 1530. Weźmy liczny udział w tych nabożeństwach wielkopostnych i korzystajmy  z tych źródeł Bożych łask, które daje nam czas Wielkiego Postu. Zapraszamy szczególnie dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii św., oraz kandydatów do bierzmowania z klas 6 i 7.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego Gość Niedzielny Extra poświęcony znaczeniu Wielkiego Postu w naszym życiu.

Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: od pewnej firmy 10 000 zł. Wyrażamy wdzięczność właścicielom sklepu MIX Osielec za ofiarowanie parafii elektrycznego sekatora do przycinania krzewów i sprzętu AGD do kuchni. Prosimy w tym miesiącu o ofiary na sprzątanie i wystrój Kościoła rodziny z Os. Oleksowa, Matułowa, Wojtaszki, Sępkowa, Sendrowa i Wronkowa.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content