OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

18 LUTY 2024 r.

Dziś po sumie droga Krzyżowa kalwaryjska.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 1530. Msza św. popołudniowa bezpośrednio po Gorzkich Żalach.

W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o 1630, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 1900.

Zachęcamy cały Wielki Post do adoracji krzyża przez ucałowanie czy to na zakończenie indywidualnej Drogi Krzyżowej czy to przez samo podejście do krzyża.

Jałmużna składana do skarbony przeznaczona będzie na potrzeby ubogich naszej parafii.

Z Kalendarza Liturgicznego:

Czwartek – święto Katedry św. Piotra, apostoła

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym początek wielkopostnej szkoły modlitwy. W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie.

Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: z nr 842 – 500 zł., za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła dziękujemy rodzinom z Os. Wojtaszki i Matułowa 700 zł.; Sępkowa – 800 zł., Wronkowa 600 zł. Prosimy Róże Różańcowe o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Na owocne przeżywanie okresu Wielkiego Postu niech wszystkim Pan Bóg błogosławi.